THY'den uyarı

Türk Hava Yolları (THY) Belarus'tan THY uçaklarına Antalya-Minsk hattı için lisans vermesini istedi, aksi takdirde misilleme yapacağı uyarısında bulundu.

İSTANBUL - Türk Hava Yolları (THY) Belarus'tan THY uçaklarına Antalya-Minsk hattı için lisans vermesini istedi, aksi takdirde misilleme yapacağı uyarısında bulundu. Belarus Havayolu şirketi Belavia'dan Rus İnterfaks ajansına yapılan açıklamada, THY yönetiminin Belavia'ya mektup göndererek, THY uçakları için Antalya-Minsk seferleri için lisans verilmesini talep ettiği kaydedildi.
THY Yönetim Kurulu tarafından gönderilen mektupta, THY uçaklarına Antalya-Minsk seferi için lisans verilmemesi veya geciktirilmesi halinde THY yönetiminin Belavia Havayolları'nın Minsk-Antalya seferi lisansını iptal edeceği uyarısında bulunulduğu belirtildi. Interfaks, Türk ve Belaruslu diplomatik temsilcilerin konuyla ilgili hemen temasa geçtiğini belirterek, THY ve Belavia yetkililerinin gelecek hafta konuyu görüşmek üzere bir araya gelmesinin beklendiğini duyurdu.