TMO'dan fiyat artışı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, piyasalarda fiyatların gevşek seyretmesi dolayısıyla hububat müdahale fiyatlarında kademeli olarak artış yapma kararı aldıklarını açıkladı.

ANKARA - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, piyasalarda fiyatların gevşek seyretmesi dolayısıyla hububat müdahale fiyatlarında kademeli olarak artış yapma kararı aldıklarını açıkladı.
Kemaloğlu, 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere fiyatlarda 5 bin lira, 1 Ağustos'tan geçerli olmak üzere ilave 5 bin lira artış yapma kararı aldıklarını söyledi. Kemaloğlu, 2 Haziran'da Anadolu durum buğdayda 360 bin lira olarak belirlenen alım fiyatının 1 Temmuz itibariyle 365 bin lira, 1 Ağustos itibarıyla da 370 bin lira olacağını ifade etti. Bunun yüzde 3'lük bir artış anlamına geldiğini kaydeden Kemaloğlu, artışların diğer aylarda da devam edeceğini vurguladı. Kemaloğlu, daha önce açıklanan 30 tonluk limit uygulamasını da 1 Eylül'den itibaren kaldırma kararı aldıklarını belirterek, "Üreticilerimiz bütün ürünlerini bize getirebilirler" dedi.