TMSF, Burgaz Rakı'yı satışa çıkardı

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Burgaz Rakı’yı 82.5 milyon dolar muhammen bedelle 5 Ağustos’da ihale edecek. Fon, amme borçlusu Garipoğlu Grubu Şirketlerinin Burgaz Alkollü İçecekler Üretim Tesisi varlıklarından 5411 sayılı Bankacılık Kanunu hükümlerine göre oluşturduğu Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğünü satışa çıkardı. Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğünün muhammen bedeli, 82.5 milyon dolar olarak belirlenirken, ihale 5 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de TMSF’nin Esentepe’deki binasında kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanmasıyla gerçekleştirilecek.

4 Ağustos son gün
İhale sürecinde idari belgelerin ve mali tekliflerin 4 Ağustos saat 17.00’ye kadar satış komisyonuna verilmesi gerekirken, ihale sürecinde katılımcılar, Satış Komisyonundan izin almak kaydıyla Evrensekiz Köyü Köyaltı Mevkii Lüleburgaz/Kırklareli adresinde bulunan Burgaz Alkollü İçecekler Üretim Tesisinde inceleme yapabilecek.
Tesis ziyareti, 6-31 Temmuz tarihleri arasında açık olacak. Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesi, Rekabet Kurumu, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ve Fon Kurulu onayı ile sonuçlanacak. İhale süreci, Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satış ilanının önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla başlayacak. Burgaz’ın rakı pazarında yüzde 28 payı var. (aa)