TMSF 'damadın' yatına el koydu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Dinç Bilgin'in damadı Clifford Holmes Polley'e ait, Amerikan bayraklı ve Boston Limanı'na kayıtlı 'Xpres' adlı yata Göcek'teki marinada el koydu.

MUĞLA - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Dinç Bilgin'in damadı Clifford Holmes Polley'e ait, Amerikan bayraklı ve Boston Limanı'na kayıtlı 'Xpres' adlı yata Göcek'teki marinada el koydu. Bilgin'in avukatlarının isteği üzerine, 1 milyon avro (Yaklaşık 1 milyon 855 bin YTL) değerindeki 18 metrelik lüks motoryat, TMSF yetkililerine teslim edildi. Göcek'ten Marmaris'e getirilen teknedeki kasadan bir şey çıkmadı.
Devlete olan 452 trilyon 672 milyar liralık borcunu ödemediği gerekçesiyle Dinç Bilgin'in malvarlığına ilişkin haciz kararı alınmıştı. TMSF Tahsilat Dairesi Başkanlığı, 16 Şubat 2002'de Dinç Bilgin, Önay Şevket Bilgin, Esra Bilgin Polley, Güler Bilgin, Clifford Holmes Polley, Medya Sabah Holding A.Ş., Medya Holding A.Ş. ve Bilgin Holding A.Ş. adına kayıtlı tüm malvarlıkları için haciz kararı çıkarılmıştı. Mahkemeden adı geçenlerin kamu, alacaklarını karşılayacak tutarda her türlü malvarlığına el konulması kararı çıkartılmıştı.