TMSF Toprak Grubu ile anlaşma imzaladı

TMSF Toprak Grubu ile anlaşma imzaladı
TMSF Toprak Grubu ile anlaşma imzaladı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile Toprak Grubu şirketleri arasında, Grubun Fona olan borçlarının ödenmesine yönelik olarak protokol imzalandığı bildirildi.

İSTANBUL - TMSF'den yapılan açıklamaya göre, TMSF ile 30 Kasım 2001 tarihinde Fona devredilen Toprakbank AŞ hakim ortağı Toprak Grubu şirketleri ile Halis Toprak, Ahmet Toprak ve Mehmet Toprak arasında, Grubun Fona olan borçlarının ödenmesine yönelik olarak protokol imzalandı.

Toprak Grubunun, Fona olan borçları bir kısım taşınmazların ayni tahsilat yoluyla Fon tarafından devralınması suretiyle tasfiye edildi.

Açıklamada, TMSF'nin kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

TEKRAR FAALİYETE GEÇECEK
Öte yandan Toprak Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, TMSF yönetimi altında Toprak Grubu'na ait 22 sanayi tesisinden sadece bir tanesi olan Toprak İzolasyon Fabrikası bir Alman firmasına satıldı. Geriye kalan 21 sanayi tesisi ise halen Toprak Grubu'na ait ve bu sanayi tesislerinin büyük bir kısmında üretim faaliyet yapılamıyor.

Açıklamada, "Toprak Grubu'nun hedefi ülkemizin milli serveti olan bu tesisleri en kısa süre içinde tekrar faaliyete geçirip, ilaveten 7,500 kişiye yeniden iş imkanı sağlamaktır. Böylece 1977 yılından beri 35 senedir milyarlarca dolar katma değer yaratarak hizmet ettiğimiz Türk ekonomisine, yeniden üretim ve istihdam yaratarak; ihracat yaparak ve vergi vererek katkı sağlamaya devam etmek hedefini taşımaktayız" denildi. (Radikal, aa)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  TMSF

  ,

  Kamu

  ,

  Protokol

  ,

  Hakim

  ,

  Vergi

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  hizmet