TMSF yine işbaşında

TMSF, Yahya Murat Demirel'in de ortak olduğu şirketin devlete olan 18 milyon YTL borcu nedeniyle reklamcı Nail Keçili'nin Marmaris Netsel Marina'daki 'Magnum' ve 'Baby Mila' adlı teknelerine el koydu.
Haber: MUSTAFA SARIİPEK / Arşivi

MUĞLA - TMSF, Yahya Murat Demirel'in de ortak olduğu şirketin devlete olan 18 milyon YTL borcu nedeniyle reklamcı Nail Keçili'nin Marmaris Netsel Marina'daki 'Magnum' ve 'Baby Mila' adlı teknelerine el koydu. Eski Başbakan Tansu Çiller'in de Marmaris'e geldiğinde bindiği 'Magnum' adlı sürat teknesinin ABD bayrağı taşıdığı ve Amerikan vatandaşı Fatma Başakıncı adına kayıtlı olduğu belirtildi. 'Baby Mila'nın ise, Nail Keçili'nin kızı Nazlı Öztarhan'a ait olduğu belirtildi.
Bu arada Uzanların devlete olan borçlarından dolayı TMSF'nin el koyduğu ve daha sonra bir İngiliz firmasına satılan 'Frequency' adlı süper lüks yatta ünlü ressam Pablo Picasso'nun bir karakalem çalışması ele geçirildi. Teknenin yeni sahibi firmanın görevlisi Michael Frederick Frank, tablonun imitasyon olduğunu belirterek "Tablonun sol alt kenarında zaten 50 tane kopya olduğunu ve bunun 21'incisi olduğunu açıkça yazmışlar" dedi. TMSF yetkilileri ise, tablonun sahte olup olmadığını araştırdıklarını belirtti.
İmarzede'ye yeni umut
CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç ve arkadaşları ise dün İmarbank'ta Hazine bonosu bulunanlara ödeme yapılması için kanun teklifi verdi. Meclis'e sunulan teklife göre, İmarbank portföyünde bulunmamasına rağmen, makbuz karşılığı satıldığı tespit edilen devlet iç borçlanma senetlerinin bedelleri, tasarruf sahiplerine nominal değerleri esas alınarak, vade tarihinden itibaren beş büyük bankanın ortalama faizleri ile defaten ödenecek.