'TOBB arka bahçemiz değil çay bahçemiz olur'

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arka bahçemiz değil, olsa olsa aile çay bahçemiz olur" dedi.
Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'a gelen Tüzmen'e, gazeteciler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun...

ULAN BATOR - Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arka bahçemiz değil, olsa olsa aile çay bahçemiz olur" dedi.
Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'a gelen Tüzmen'e, gazeteciler, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun, 'Türkiye'de tüccar, sanayici, ihracatçı, turizmci, nakliyeci bu camianın üyesi. Ama bazı siyasilerimizin arka bahçe sevdalarının, bazı bürokratların makam sahibi olma hesaplarıyla birleştiğini görüyoruz" sözlerini hatırlattı. Gazetecilerin, "Bazı basın organları Hisarcıklıoğlu'nun bu sözleri isim vermeden size yönelik söylediğini yazmışlar" sözleri üzerine Bakan Tüzmen, Türkiye'nin dış ticaret hacmini artırmak için her zaman TOBB'la çalıştıklarını ve her zaman sanayi ve ticaret odalarının kendisinin arkasında olduğunu söyledi.
Kahire'deki bir program nedeniyle TOBB Genel Kurulu'na katılamadığını, fakat genel kuruldan bir gün önce gerçekleştirilen resepsiyona katıldığını belirten Tüzmen, şöyle konuştu:
"Bizim gittiğimiz bütün dış heyetlere bakın, hepsi TOBB üyesidir. Biz hep onlarla birlikteyiz zaten."