TOBB Başkanı Eurochambers'ta

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TO-BB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Yönetim Kurulu üyeliğine, oybirliğiyle ikinci kez seçildi.

ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TO-BB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) Yönetim Kurulu üyeliğine, oybirliğiyle ikinci kez seçildi.
TOBB'dan yapılan açıklamaya göre, Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki TOBB heyeti, 3 Ekim öncesinde Avrupa iş dünyası temsilcileri ile görüşmelerde bulunmak ve Eurochambres'in 98. Genel Kurulu'na katılmak üzere, Norveç'in Stavanger şehrine gitti. Bu arada 20 Mayıs 2005 tarihindeki Eurchambres Genel Kurulu'nda üyeliği kesinleşen Azerbaycan Ticaret ve Sanayi Odası, Norveç'teki genel kurulda ilk kez temsil edildi.
Azerbaycan, Eurocambres Yönetim Kurulu Üyeliği, Euorhambres Başkan ve Başkan Yardımcılığı seçiminde de oy kullandı. Dün gerçekleşen genel kurulda, Paris Ticaret Odası Başkanı Pier Simon'ın başkanlığına seçildiği Eurochambres, 44 ülke, 2 bin yerel ve bölgesel oda, yaklaşık 20 milyon işletmeden oluşan, "Avrupa'nın en büyük iş dünyası kuruluşu" olma özelliği taşıyor.