TOBB Filistin'de

Filistin Ulusal Ekonomi Bakanı Mazen Sinokrot, Türkiye ile ikili ekonomik ve ticari ilişkileri en yüksek düzeye çıkarmak istediklerini belirtti.

RAMALLAH - Filistin Ulusal Ekonomi Bakanı Mazen Sinokrot, Türkiye ile ikili ekonomik ve ticari ilişkileri en yüksek düzeye çıkarmak istediklerini belirtti. Türkiye-İsrail-Filistin Ekonomik İşbirliği 'Ankara Forumu' Toplantıları için Kudüs'e gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ramallah'ta Ulusal Ekonomi Bakanı Sinokrot'u ziyaret etti. Sinokrot, "Biz başından beri Ankara Forumu'nu destekliyoruz. Çünkü işin başında dostlarımız var. Türk şirketlerini bekliyoruz. Hepsine kucak açıyoruz" dedi.
Öte yandan, önceki gün Doğu Kudüs'te gerçekleştirilen Ankara Forumu'nda sonuç bildirgesi yayımlandı. Forumda her üç ülke heyetlerinden ikişer katılımcının yer alacağı bir irtibat grubu oluşturulmasına karar verildi. Ayrıca, turizm ve Erez Sanayi Bölgesi'nin yeniden canlandırılması için ortak çalışma grupları oluşturulacağı belirtildi. Ankara Forumu bir WEB sitesi de düzenleyecek. Sonuç bildirgesine göre, Ankara Forumu'nun üçüncü toplantısı eylülde gerçekleştirilecek. Turizm çalışma grubu ise temmuzda Antalya'da toplanacak.