TOBB: Herkese eşit mesafedeyiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un, tüm siyasi partilere aynı yakınlık ve uzaklıkta olduğunu belirterek, Birliğin siyasetle uğraşmasının doğru olmayacağını söyledi.

ELAZIĞ - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un, tüm siyasi partilere aynı yakınlık ve uzaklıkta olduğunu belirterek, Birliğin siyasetle uğraşmasının doğru olmayacağını söyledi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Hisarcıklıoğlu, "Siyaseti düşündüğünüze dair hakkınızda iddialar var" sözleri üzerine, öyle bir durumun olmadığını belirterek, şunları söyledi: "TOBB, Türkiye'nin tüm siyasi partilerine aynı mesafede. TOBB'un bir etkisi varsa bunun altında partilere aynı yakınlıkta ve uzaklıkta durmasından dolayı. Hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. TOBB'un siyasetle uğraşması doğru olmaz."
Hisarcıklıoğlu, 'Ekonominin durumunu nasıl gördüğüne' dair soruya ise "Türkiye'nin önü açıktır. Hiç kimsenin kaygısı olmasın. Yarın bugünden daha iyi olacak" diye cevap verdi. Gazetecilerin, 'muhalefetin bu fikre katılmadığını' ifade etmesi üzerine Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "Onların söyledikleri de yanlış değil ki. İktidarın yaptıkları da doğru. Muhalefet olacak ki iktidar yapılamayanlar için çaba göstersin. Önümüzdeki dönemde kim iktidar olursa olsun Türkiye'nin gelişmesini durduramaz. Türkiye, 10 yıllık perspektifte dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olacaktır."