TOBB: İşini isteyen tulumbaya su döksün

TOBB: İşini isteyen tulumbaya su döksün
TOBB: İşini isteyen tulumbaya su döksün

TOBB, dün Forum Ankara Outlet AVM?ye gelen ilk 100 müşteriye 50?şer TL hediye çeki dağıttı. FOTOĞRAF: EVRİM AYDIN / AA

TOBB Başkanı, 'Kriz var deyince tüketmiyoruz, insanlar işsiz kalıyor ve kısır döngüye giriyoruz. Bu nedenle eve kapanmayıp pazara çıkalım' dedi

ANKARA - Hükümet, kriz nedeniyle daralan ekonomiyi hareketlendirmek için dar gelirli vatandaşa hediye çeki projesini hayata geçiremeyince, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB çareyi alışveriş merkezleri aracılığıyla vatandaşa hediye çeki dağıtmakta buldu.
TOBB, ‘kriz varsa çare var’ kampanyası kapsamında dün Forum Ankara Outlet Alışveriş Merkezi’ne gelen ilk 100 müşteriye 50’şer TL hediye çeki dağıttı.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ve dünyanın en önemli gündeminin ekonomik kriz olduğunu belirterek, “Kriz var deyince tüketmiyoruz, insanlar işsiz kalıyor ve kısırdöngüye giriyoruz. Kimse işini kaybetmek istemiyorsa tulumbaya su döksün. Bu nedenle eve kapanma pazara çık” çağrısında bulundu. 

‘Eve kapanma, pazara çık’
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ekonomik krize karşı başlatılan ‘Kriz varsa çare de var’ kampanyasının açılış törenine katıldı. Hisarcıklıoğlu, Türkiye ve dünyanın en önemli gündem maddesinin ekonomik kriz olduğunu dile getirerek, “İnsanlar krizde tüketmiyorlar. Bu yüzden yüzlerce insan işini kaybediyor. Biz bu işe çare bulmak, ülkeyi krizden çıkarmak amacıyla 21 sivil toplum örgütünü bir araya getirip kriz varsa çare var kampanyasını başlattık ve Türkiye genelinde çok yankı buldu.
Alışveriş Merkezleri Perakendeciler Derneği, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği bize destek veren derneklerden birkaçı. Krizden kurtulmanın çaresini ben tulumbadan su çekmeye benzetiyorum. Tulumbaya biraz su atmazsan içindeki suyu alamazsın. Biz de harcama yapacağız ki krizden kurtulalım Bu nedenle eve kapanma pazara çık” dedi.

Tüketiciye 50 TL alışveriş çeki
Açılışta konuşan, Multi Turkmall CEO’su Levent Eyüboğlu da Türkiye’ye olan güvenini göstermek amacıyla toplam 4 milyon Avroluk yatırım yaptıklarını kaydederek, “TOBB’nin önderliğindeki kampanyaya da destek verdik. Dağıtımına başlayacağımız hediye çekilerini ilk yüz kişiye verecektik ama bugün ilk gün olmasından ötürü sıraya giren herkese hediye çekinden vereceğiz” diye konuştu.

205 bin TL’lik hediye çeki dağıtılacak
TOBB’un girişimiyle 6 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek kampanya çerçevesinde 4 bin 100 kişiye toplam 205 bin TL’lik hediye çeki dağıtılacak. Kampanya süresince, hafta içi her gün Forum Ankara Outlet Alışveriş Merkezi’ne giden ilk 100 kişi, 50 TL’lik alışveriş çekini almaya hak kazanacak. (Radikal)