TOBB ve Halk Bankası'ndan 'Mutfağını, banyonu 0.33 faizle döşe' kampanyası

Haber: SONGÜL SELVİ / Arşivi

ANKARA- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, kriz nedeni ile durgunluğa giren ekonomiyi canlandırmak için kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. TOBB, Türkiye Halk Bankası’nın finans desteğini arkasına alarak yapı malzemeleri sektörünün canlanması için düğmeye basıyor.
Kampanya kapsamında Halk Bankası kampanya kapsamında tüketicilerin evlerinin, işyerlerinin banyo, mutfak gibi bölümlerini 1 ile 4 yıl arasında değişen vadeli ve aylık yüzde 0.33’den başlayan düşük faizli kredilerle almalarını sağlayacak.
TOBB, Türkiye ekonomisinin lokomotiflerinden yapı malzemeleri sektörü ile Halkbank’ın  gücünü alarak 31 Ağustos’ta kampanyasının ayrıntılarını kamuoyuna duyuracak. Söz konusu kampanyaya sektörde önde gelen 90’a yakın firma, 13 bini aşkın bayii, sektör temsilcileri ve  Halkbank’ın tüm şubeleri yer alacak. 

Konuttaki patlamaya destek
Kampanya ile tüketicilerin cazip imkanlarda kredi koşulları ile yapı malzemeleri almalarının önü açılacak. Kampanyaya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) Başkanı Zeynep Bodur Okyay, İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Orhan Turan ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) Başkanı Serdar Dönmez katılacak.
Kampanyayla konut sektöründe son dönemde ortaya çıkan canlanmaya destek olunacak. TOBB’un daha önce başlattığı ‘Kriz  Varsa Çare Var’ kampanyası ile tekstil, mobilya, beyaz eşya gibi ürünlerde tüketicilerin uygun fiyatlarda ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmıştı. TOBB’un başlattığı bu son kampanya ile ise, vatandaşın hem Halkbankasından uygun faizli kredi temin etmesini hem de firmalarla sağladığı birliktelik ile düşük fiyatlardan yapı malzemelerini edinmesi sağlanacak.