Tofaş'ın yeni CEO'su Altavilla

Tofaş'ta dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Alfredo Altavilla'nın, Diego Avesani'nin yerine şirketin yeni üst yöneticisi (CEO) olarak atanmasına karar verildiği açıklandı.

İSTANBUL - Tofaş'ta dün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında Alfredo Altavilla'nın, Diego Avesani'nin yerine şirketin yeni üst yöneticisi (CEO) olarak atanmasına karar verildiği açıklandı. Diego Avesani'nin Fiat Auto'da yeni sorumluluklar almak üzere İtalya'ya döneceği de ifade edildi.
Tofaş'ın yeni üst yöneticisi Altavilla, Fiat Auto'da 1990 yılında Uluslararası Ortaklık Geliştirme Bölümü'nde analist olarak çalışmaya başladı. 1992-1995 arasında stratejik planlama ve ürün gelişimi alanlarında sorumluluk alan, 1995'te Çin Fiat Auto Temsilcisi olan Altavilla, 1999 yılında Asya ülkeleri müdürlüğü ile 2000-2004 arasında başta GM ve Peugeot Citroen ile ortaklıkların kurulması ve geliştirilmesi olmak üzere pek çok projede sorumlu olarak görev aldı.
Altavilla, Eylül 2004'te iş geliştirme başkan yardımcılığı ve Fiat GM Powertrain Başkanlığı'nı yaptı.
Koç Holding ve Tofaş Başkanı Mustafa Koç, "Sayın Diego Avesani'ye teşekkürü bir borç biliyor, sayın Alfredo Altavilla'nın da yakalanan ivmeyi daha da ileriye götüreceğine olan inancımı belirtmek istiyorum" dedi.