TOFAŞ'ta üretim durdu!

TOFAŞ'ta üretim durdu!
TOFAŞ'ta üretim durdu!
TOFAŞ ve Renault fabrikalarında sözleşmenin yenilenmesi ve sendikal demokrasi için günlerce üretimi durduran işçilere yönelik işten atma girişimleri üzerine üretim durduruldu.

RADİKAL - Tofaş’ta sözleşmenin yenilenmesi ve sendikal demokrasi için günlerce üretimi durduran işçilerden 2’sinin işten atılması üzerine işçiler bir kez daha üretimi durdurdu. Renault'da da dün gece bir işçinin işten atılmak istenmesi üzerine eylem başlayınca işçi geri alındı.

TOFAŞ'te sabah saatlerinde iş başı yapmak isteyen Mehmet ve Soner isimli işçilerin kartının basmaması üzerine işçiler üretimi durdurarak yemekhane önünde toplandı. Evrensel gazetesinin haberine göre işçiler, “Geçen sefer dışarıda olan vardiya şu an içeride. Üretimi durdurduk. Geçen sefer nasıl olduysa şu anda da aynı durum söz konusu. Arkadaşlarımız işe geri alınana kadar üretime başlamayacağız” diye konuştu.

RENAULT'TA İŞ VEREN GERİ ADIM ATTI

Renault'da da dün gece 24/8 vardiyası girişinde bir işçinin kartı basmayınca vardiyası sona eren işçiler dışarı çıkmadı. Eylemin devam etmesi üzerine fabrika yönetimi geri adım atarak işçinin geri alındığını açıkladı.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  renault

  ,

  Demokrasi

  ,

  Sabah

  ,

  Gece

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  Fabrika

  ,

  Evrensel