TOKİ konut alımını kolaylaştırıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut satışlarını hızlandırmak amacıyla, İstanbul-Halkalı'da, orta gelir grubuna yönelik projede satış şartlarını hafifletti.

ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ), konut satışlarını hızlandırmak amacıyla, İstanbul-Halkalı'da, orta gelir grubuna yönelik projede satış şartlarını hafifletti. İdare, 5 Haziran'da satışa sunduğu, 'orta gelir grubuna' yönelik 2 bin 480 konut projesinde 100 metrekarenin üzerindeki konutlarda, 'konut sahibi olmama' şartını kaldırdı. İdare ayrıca, İstanbul'da en az beş yıldır oturuyor olmak şartını da iki yıla indirdi.
Konutlar için başvurular 16 Haziran'a kadar Ziraat Bankası şubeleri tarafından kabul edilecek. Başvuruda, 2+1 nitelikteki konutlar için 10 bin YTL, 3+1 nitelikteki konutlar için 15 bin YTL başvuru bedeli alınıyor. Proje kapsamında satışa çıkarılan konutların fiyatları 90,5 bin-313 bin YTL arasında değişiyor. Peşin alımlarda yüzde 25 indirim yapılacak. Ayrıca yüzde 20 peşinat için 48 ay vade, yüzde 30 peşinat için 60 ay vade ve yüzde 10 indirim, yüzde 40 peşinat için 72 ay vade ile yüzde 15 indirimli ödeme alternatifleri bulunuyor. Başvuruların tamamlanmasından sonra satışa sunulan konut sayısından fazla başvuru olması durumunda 21 Haziran'da kura çekilecek.