TOKİ'den uyarı

İnşaat maliyetlerindeki artış ve piyasalardaki belirsizlik nedeniyle 16 ihaleyi iptal eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ), "halka satışı tamamlanan konutların ihalelerinin iptal edilmediği" konusunda hak sahiplerini uyardı.

ANKARA - İnşaat maliyetlerindeki artış ve piyasalardaki belirsizlik nedeniyle 16 ihaleyi iptal eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ), "halka satışı tamamlanan konutların ihalelerinin iptal edilmediği" konusunda hak sahiplerini uyardı. TOKİ yetkilileri, satışı ilan edilip, hak sahipleri belirlenen konutlara ilişkin herhangi bir değişiklik olmadığını, hak sahiplerinin hak kaybına uğramaması için, randevu verilen zamanda sözleşme yapılması gerektiğini belirtti.
Bankaya gidin
TOKİ, özellikle İstanbul Halkalı 5. bölgede yapılacak 1108 konutun adaiçi ve genel altyapı ile çevre düzenlemesi inşaatı işini iptal ettiği haberinin basında yer alması üzerine, Halkalı'da satışı yapılan ve inşaatı devam eden diğer projelerden konut alanların, sözleşme imzalamak için bankaya gitmediklerini belirledi. Satışı yapılan konutların ihalesinde bir sorun olmadığını belirten yetkililer, hak sahiplerini, sözleşme konusunda uyardı. Halkalı'da haziranda satışa çıkarılan 2 bin 480 konuta başvuranlardan hak sahipleri 21 Haziran'da belirlenmişti. Hak sahipleri 18 Temmuz'a kadar sözleşmelerini imzalayacaklar.