TOMA üreticisi Katmerciler Ankara'da da yatırım yapacak

TOMA üreticisi Katmerciler Ankara'da da yatırım yapacak
TOMA üreticisi Katmerciler Ankara'da da yatırım yapacak
TOMA üreticisi Katmerciler, savunma sanayi ve güvenlik kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılayacak araç ve ekipman üretim tesisi için Ankara'da 2 milyon dolar tutarında yatırım planladığını açıkladı.

İSTANBUL – Toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) üreticisi Katmerciler'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada, “Şirketimiz, büyümesini ve karlılığını devam ettirmek, özellikle savunma sanayi ve güvenlik kuvvetleri ihtiyaçlarına yönelik her türlü makine, ekipman ve araç üretimini gerçekleştirmek amacıyla Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara adresinde yer alan arsa üzerinde yaklaşık iki milyon dolarlık yatırım planlanmaktadır. Yatırımın tamamı özkaynaklarımız ile finanse edilecek olup, 2016 Yılı İlk çeyreği sonuna kadar tesisimizin tamamlanması planlanmaktadır" denildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile 2014 Ekim ayında da Emniyet Genel Müdürlüğü ile 65 adet TOMA için 13.68 milyon euro ve Kasım ayında da 50 adet TOMA için 11.78 milyon euro olmak üzere toplam 115 TOMA için 25.46 milyon euroluk sözleşme imzalamıştı.

DHA

 

bigPara.com