Topbaş arazi satışında pazarlık yetkisi istedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Levent'te Dubai Towers'ın yapılacağı açıklanan eski İETT arazisinin satış yöntemiyle ilgili Başbakan Tayyip Recep Erdoğan'dan yeni bir yasal düzenleme istediğini söyledi.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Levent'te Dubai Towers'ın yapılacağı açıklanan eski İETT arazisinin satış yöntemiyle ilgili Başbakan Tayyip Recep Erdoğan'dan yeni bir yasal düzenleme istediğini söyledi. Levent'teki araziyi açık ilan satışa çıkaracaklarını belirten Topbaş, satış yöntemi konusunda Başbakan'dan yeni bir düzenleme istediğini belirterek şunları söyledi:
"Biz kapalı zarfla satış yapıyoruz. Zarflar açılınca, kim iyi fiyat vermişse alıyor. Özelleştirme ihalelerinde olduğu gibi zarflar açıldıktan sonra pazarlık yapma yetkisi istedik. Belediyelerin yetkisi yok. Zarf açıldıktan sonra 'rakam bu, ne diyorsunuz?' diye basın önünde pazarlık yapmak için yasal düzenleme istedim. Bu yetki sadece Levent için değil, genel olacak. Başbakanımız da bunu uygun gördü. Yıl sonuna kadar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Herkesin önünde şeffaf yapacağız. Basın önünde yapalım, karşılıklı sorgulayalım, 'şu çıktı bu çıktı' tartışması olmasın. Biz de paramızı alalım. Kanun teklifi olarak Meclis'e gelmek üzere."