Toyota pikapta yeni Hilux ile iddialı

Toyota'nın pikap modeli Hilux, yeni yüzüyle Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Toyota'nın 12 milyonu aşkın satış adedi ile Corolla'dan sonra en çok satan modeli olan Hilux...

İSTANBUL - Toyota'nın pikap modeli Hilux, yeni yüzüyle Türk tüketicisinin beğenisine sunuldu. Toyota'nın 12 milyonu aşkın satış adedi ile Corolla'dan sonra en çok satan modeli olan Hilux, altıncı nesil versiyonuyla sürücülere daha iyi bir sürüş performansı ve konfor sunuyor.
Yeni Toyota Hilux, off-road arazi araçlarından istenen performans, güvenlik ve konforu, pikap segmentinde sunarak, tüketiciye hem ticari hem de binek kulllanım için avantajlar sağlıyor. 2.5 litrelik ikinci nesil common rail dizel motor teknolojisi ile donatılan yeni Toyota Hilux, 102 beygir güç üretiyor. 4x2 ve 4x4 çekişli versiyonları bulunan aracın bir önceki modele göre artırılan sürüş kalitesi ve iç mekân konforu ile artık daha iddialı olduğu belirtiliyor. Sürücülere SUV tadında performans ve konfor sunan yeni Hilux, Türkiye pazarında 4x2 versiyonunda Basic ve Comfort, 4x4 versiyonunda ise Freedom ve Adventure donanım seçenekleri ile satışa sunuldu.
İç mekân bir önceki modelden daha geniş
Toyota Hilux, 29 bin 950 YTL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Yetkililer, aracın üstün özellikleri ile pazarda iyi bir yer edinmeyi hedeflediklerini söyledi. Bir önceki modele göre genişleyen iç mekânı, artırılan sürüş performansı ve konforu ile sınıfında farklılık yaratan yeni Hilux, beşinci nesil Hilux'a oranla yüzde 45 daha sert bir karosere sahip. Araç ayrıca 0.36 ile sınıfının en iyi sürtünme sayısına sahip. Yeni Hilux, çevreye duyarlı D4-D dizel motoru, test edilmiş güvenlik donanımları, şık ve ergonomik bir iç tasarıma sahip.