Toyota'da yönetim değişti

Yeniden yapılanma süreci çerçevesinde Toyota Motor Europe'un (TME) Başkanlık ve CEO'luk görevine Shinichi Sasaki getirildi.

İSTANBUL - Yeniden yapılanma süreci çerçevesinde Toyota Motor Europe'un (TME) Başkanlık ve CEO'luk görevine Shinichi Sasaki getirildi. 1 Temmuz 2005 tarihinden itibaren görevi devralacak yeni başkan ve CEO Shinichi Sasaki, Toyota Motor Corporation (TMC) Başkan Yardımcılığı'na atanan Tokuichi Uranishi'nin yerine göreve başlayacak.
Sasaki, Toyota'nın Avrupa operasyonlarından sorumlu olacak. Toyota Avrupa'da üretimden mühendisliğe, satış ve pazarlamaya kadar her alanda denetleme yetkisi olan Sasaki, Toyota Motor Engineering&Manufacturing Europe'un Başkanlık ve CEO'luğunu da sürdürecek.
Bu gelişme 1 Ocak 2005 tarihinden itibaren Avrupa organizasyonu kapsamında geçiş sürecine giren Toyotasa'yı da yakından ilgilendiriyor. 1 Ekim 2005 tarihi itibarıyla Avrupa organizasyonuna bağlanma süreci resmileşecek olan Toyotasa, Avrupa ile kurumsal kimlik entegrasyonunu da tamamlamış olacak. Böylece önemli gelişmelere ve değişimlere sahne olacak Avrupa organizasyonu çerçevesinde Avrupa pazarına odaklanan Toyota için Türkiye'nin önemi bir kat daha artacak.