Trabzon-Soçi gemiyle 4.5 saat

TRABZON - Trabzon ile Rusya’nın Soçi kenti arasındaki yolculuğu 4.5 saate indirecek hızlı vapur seferleri başlıyor. Trabzon’da faaliyet gösteren Abdullah Çakır Vapur Acenteliği Tur ve Ticaret Limited Şirketi tarafından gerçekleştirilecek vapur seferlerinin ilki yarın yapılacak. Acente sahiplerinden Eftal Çakır, Sochi’de bir Rus firması ile anlaştıklarını belirterek, bu anlaşmayla Trabzon-Soçi arasına hızlı vapur seferlerine başlayacaklarını söyledi. Çakır, Trabzon’dan Soçi’ye daha önce gemilerin 13 saatte gittiğini belirterek, hızlı vapurların bu yolculuğu 4.5 saate indireceğini belirtti. 

Daha önce 13 saatti
Uygulamanın her iki ülke açısından turizme yeni bir hareketlilik kazandıracağını belirten Çakır, şunları kaydetti: “Hızlı vapurlarla birlikte artık her iki ülkede bulunan vatandaşlar, istedikleri zaman turistik geziye veya iş gezisine çıkabilirler. Hızlı vapurlar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Trabzon Limanı’ndan Soçi’ye, salı, perşembe ve cumartesi günleri de Soçi Limanı’ndan Türkiye’ye hareket edecek.”
Abdullah Çakır, daha önce 80 YTL ödenerek 13 saatte yapılan Trabzon-Soçi deniz ulaşımının, 120 YTL karşılığından hızlı vapurla yapılabileceğini, 0-3 yaş çocukların ücretsiz, 3-12 yaş arası çocukların da yüzde 20 indirimle taşınacağını söyledi. (Radikal)