'Trabzon'u sevenler hisse alsın'

Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, "Trabzonspor'u seviyorsak, cebinde bir sigara parası olan Trabzonsporlunun bile bir hisse senedi almasını istiyorum" dedi.

İSTANBUL - Trabzonspor Kulübü Başkanı Atay Aktuğ, "Trabzonspor'u seviyorsak, cebinde bir sigara parası olan Trabzonsporlunun bile bir hisse senedi almasını istiyorum" dedi. Aktuğ, Trabzonspor Sportif Yatırım'ın 6-7 Nisanda gerçekleştirilecek halka arzıyla ilgili, İstanbul kulüplerine 'kafa tutmaya' hazır olduklarını ifade etti. Takımın halka arzının, yatırımcılar için çok cazip olduğunu söyleyen Aktuğ, şöyle konuştu:
"Trabzonspor'u gönülden seviyorsak cebinde sigara parası olan Trabzonsporlunun bile bir hisse senedi almasını istiyorum. Fenerbahçe'nin 35 bin talebi olduğu söyleniyor. İnanıyorum ki Karadenizlilerin inadı, hırsıyla hisselerimize talep 50 binlere çıkacak." Trabzonspor Genel Müdürü Burak Gürdal ise Trabzonspor Sportif'in, İMKB'de bir ilki gerçekleştirerek kârının tamamını temmettü olarak dağıtmayı taahhüt eden ilk şirket olacağını kaydetti.