Transit'in yüzü yenilendi

Kocaeli fabrikasında üretilen ve Avrupa'daki en başarılı ticari araç ailesi olan Ford Transit yeni yüzüyle karşımıza çıkıyor.

İSTANBUL - Kocaeli fabrikasında üretilen ve Avrupa'daki en başarılı ticari araç ailesi olan Ford Transit yeni yüzüyle karşımıza çıkıyor. Tamamıyla Türkiye'de üretilecek ve yurtdışına ihraç edilecek olan Yeni Ford Transit'in Türk pazarında mayıs ayına doğru satışa çıkması bekleniyor. Yenilenen ön yüzünde farlar, ızgara ve tampon en çok göze çarpan değişiklikleri oluşturuyor.
Bununla birlikte radyatör ızgarasındaki logo, markanın Avrupa ürün yelpazesi içinde kullanılan en büyük Ford logosu unvanını taşıyor. İç mekânında, sürücüsüne daha fazla otomobil konforu sunması amaçlanan Transit, tamamen yenilenen gösterge tablosu, kontrol düğmeleri, direksiyon ve fonksiyonel eşya gözleri ile donatılmış. Vites kolu da, orta konsola, yükseğe taşınmış. Aktif güvenlik özellikleri arasında ABS, EBD, BTCS ve ESP fren sistemi bulunuyor. Yeni Transit, potansiyel hırsızları caydırmak amacıyla kapsamlı güvenlik özellikleri içeriyor. Alarm sistemi, pasif alarm sistemi (PATS), motor kapağı kilidi, kablosuz kapılar ve aracın kapılarının kilitlenmesini ve açılmasını sıralayan sistem ransit'in en güvenilir ticari araç olmasını sağlayacak. Transit'te aktif güvenlik özelliklerine ek olarak, sürücü ve yolcu havayastıkları olası kazalara karşı koruma işlevi görüyor. Türkiye'de üretilecek olan yeni Ford Transit'in donanım özellikleri, motorları ,kasa tipleriyle ilgili bilgilerin ise önümüzdeki aylarda açıklanacak.