Transtürk Holding'e Acun dopingi!

Transtürk Holding'e Acun dopingi!
Transtürk Holding'e Acun dopingi!
Acun Ilıcalı'nın hisse alımından sonra yükselişe geçen Transtürk Holding hisselerindeki çıkış yüzde 224'ü buldu. Transtürk Holding Gözaltı Pazarı'nda işlem görüyor...

RADİKAL - Business HT'nin haberine göre Acun Ilıcalı'nın hisse alacağını açıkladığı Gözaltı Pazarı'nda işlem gören Transtürk'ün hisseleri 20 Kasım'dan bu yana yüzde 244 yükseliş kaydetti. 20 Kasım'da Acun Ilıcalı'nun şirketi Acun Medya'yla birleştirme amacıyla Faruk Süren'in Gözaltı Pazarı'nda işlem gören şirketi Transtürk'ten A tipi hisse alacağı açıklanmıştı.

BORSA KOTASYONU OLABİLİR

Haberden bu yana Gözaltı Pazarı'ndan olduğundan gün içinde saat 14:00-14:30 arasında işlem gören şirketin hisseleri yüzde 244 artarak 0,62 lira değere ulaştı. Faruk Süren'in ortaklarından biri olduğu Transtürk'ün satış işlemş tamamlandığı zaman genel kurulda Acun Medya ‘birleşme yoluyla borsa kotasyonu’ imkânından yararlanabilir ve bir ‘borsa şirketi’ haline gelebilir. Ancak borsada işlem görmeyen hisselerin devri için Borsa İstanbul'un onay vermesi gerekecek.

Acun, Faruk Süren'in şirketini alıp borsaya açılıyor

ACUN’UN TRANSTÜRK PLANI BORSA'DAN UYARI GELMİŞTİ

Öte yandan 30 Kasım'da Transtürk'e Borsa İstanbul’dan gelen bir uyarı gelmişti. Uyarıda şirketin 30 Kasım 2016’ya kadar aktif hale gelmemesi durumunda borsa kotundan çıkarılacağı belirtilmişti. Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde de TV8’in yüzde 30’unun Doğuş Grubu’na satışı için Rekabet Kurumu’na başvurmuştu.

bigPara.com