Trump Towers'ın ilk müşterisi Mansimov

Trump Towers'ın ilk müşterisi Mansimov
Trump Towers'ın ilk müşterisi Mansimov

Mübariz Mansimov, Trump Towers?tan sekiz daire satın aldı.

Trump Towers İstanbul - Şişli'nin ilk büyük müşterisi Azeri işadamı Mübariz Mansimov'un Palmali Şirketler Grubu oldu. Trump Towers İstanbul-Şişli, mayıs ayı içinde satışa çıkacak

İSTANBUL - Türkiye’nin yeni gökdeleni Trump Towers İstanbul - Şişli’nin ilk büyük müşterisi Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un Palmali Şirketler Grubu oldu. Dünyanın en büyük petrol tankeri filosuna sahip Palmali Şirketler Grubu, Trump Towers’ın rezidans blokunda sekiz daire birden satın aldı.
Ünlü işadamı Mansimov’un Türkiye’de otelcilikten havacılığa kadar büyük yatırımları bulunuyor. Mecidiyeköy’de yükselerek İstanbul’un siluetine katılan Trump Towers İstanbul- Şişli’deki Penthouse’u da satın alan Mübariz Mansimov binanın hızla süren inşaatının bitimini heyecanla beklediğini söyledi. Trump Towers İstanbul-Şişli, mayıs ayı içinde satışa sunulacak. Ön satışla yerini alan Mansimov, binanın mimari yapısından iç düzenlemelerine kadar mükemmel bir konsept yaratıldığını söyledi.
Trump Towers, iki ayrı kuleden oluşuyor. Biri iş merkezi, diğeri de rezidans olan kuleler 39 katlı. Yerden yüksekliği ise 144 metre. Eski İstanbul’dan Üsküdar’a, Beylerbeyi’nden Rumeli Kavağı’na kadar muhteşem bir İstanbul manzarası sunan Trump Towers’ın tasarımı Brigitte Webers tarafından gerçekleştirildi. Kulenin rezidans bölümünde daireler 102 ila 650 metrekare arasında değişiyor. Ofis seçenekleri de 400 metrekareden başlayıp 2 bin metre kareye kadar çıkıyor. Ofis kulesinin üzerinde helikopter pisti bulunuyor.
Büyük bir hızla devam eden projede kaba inşaat tamamlandı. Kulelerin dış cephe kaplamaları takılmaya başlanırken, rezidans bölümünün 2011 başında teslim edilmesi planlanıyor. Projede, rezidans ve ofis kulelerinin yanı sıra 40 bin 936 metre kare alana yayılacak 5 katlı alışveriş merkezi de yer alacak. Komplekste 185 mağaza bulunacak.

Ivanka Trump satacak

Dünyanın en büyük gayrimenkul devlerinden biri olan Donald Trump’un Avrupa’daki ilk yatırımı olan Trump Towers’ın örnek daireleri ve satış ofisinin açılışı önümüzdeki ay gerçekleştirilecek. Donald Trump’ın şirketi Trump Organization’da uluslara-rası projelerden sorumlu kızı Ivanka Trump, projenin tanıtımı için İstanbul’a gelecek. (dha)