TRW, Türkiye'yi merkez yapacak

Dünyanın önde gelen otomotiv yan sanayi firması ABD'li TRW şirketinin Ortadoğu bölgesi Türkiye'den yönetilecek. Şirketin Ortadoğu bölgesinin yönetim sorumluluğunu üstlenen Türkiye...

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen otomotiv yan sanayi firması ABD'li TRW şirketinin Ortadoğu bölgesi Türkiye'den yönetilecek. Şirketin Ortadoğu bölgesinin yönetim sorumluluğunu üstlenen Türkiye, Ortadoğu Ülkeleri, Türk cumhuriyetleri ve bazı Kuzey Afrika ülke operasyonlarını gerçekleştirecek. TRW Ortadoğu Genel Müdürü Mesut Urgancılar, TRW şirketi ve Türkiye bölgesindeki operasyon değişikliklerini anlattı.
TRW'nin 12.6 milyar dolar ciroya sahip ABD şirketi olduğunu, ana işinin ise otomotiv yan sanayi olduğunu belirten Urgancılar, şirketin daha çok aktif ve pasif güvenlik sistemleri ürettiğini kaydetti. TRW Türkiye'nin gösterdiği başarı nedeniyle şirket genel merkezinin, Ortadoğu operasyonlarını Türkiye üzerinden yürütme kararı aldığını belirten Urgancılar, şunları söyledi:
"Türkiye, Ortadoğu bölgesinin merkezi durumunda olacak. Bu bölge Kuzey Afrika'nın bir kısmı, Türk cumhuriyetleri, Ortadoğu ülkeleri ve Ön Asya'nın bir kısmını kapsıyor. Otomotiv yan sanayi sektöründe tamamen bir bölgeyi (patronumuz Türkiye'dir) diye tanımlayan ilk şirket TRW oldu. Bölgede bizim payımıza ne düşüyorsa daha da fazlasını yapmak işimiz olacak."