Tsipras, bakanların makam araçlarını satıyor

Tsipras, bakanların makam araçlarını satıyor
Tsipras, bakanların makam araçlarını satıyor
Yunanistan'da, Alexis Tsipras başkanlığında kurulan yeni koalisyon hükümeti, bakanlıklardaki lüks makam araçlarını satışa çıkardı

RADİKAL -  Yunanistan’da, Radikal Sol İttifak (Syriza) lideri Aleksis Tsipras başkanlığında kurulan yeni koalisyon hükümeti, bakanlıklardaki lüks makam araçlarını "lüzumsuz ve masraflı" olduğu gerekçesiyle satışa çıkardı.

İdari Reformlar Bakanı Yorgos Katrugalos, yaptığı açıklamada, kabinedeki yeni bakanların devletin otomobillerine ihtiyacı olmadığını belirterek, hükümetin gereksiz ve masraflı bulduğu bu araçları satarak para kazanmayı hedeflediğini kaydetti. Başbakan Tsipras’ın Selanik plakalı bir otomobili bulunduğunu, diğer bakanların ise motosiklet ya da taksi ile gidip geldiklerini belirten Katrugalos, kendisinin ise "arada bir sorun çıkarsa da bununla gurur duyduğunu" belirttiği eski bir koleksiyonluk otomobili olduğunu söyledi.

Syriza'nın İspanyol kardeşi de iktidara yürüyor!


İdari Reformlar Bakanlığınca satılması planlanan lüks makam araçları arasında, eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı PASOK lideri Evangelos Venizelos’un yeni aldığı 750 bin Avroluk lüks zırhlı aracın da bulunduğu ifade ediliyor.

İŞTEN ÇIKARILAN KAMU İŞÇİLERİ DÖNECEK
 

Katrugalos, ayrıca hükümetin seçim vaatleri kapsamında, daha önce memorandumlar gereğince tasarruf amacıyla işten çıkarılan 3 bin 500 kamu çalışanının yeniden işe alınacağını açıkladı.

CHP'li Serter: Tsipras çok yakışıklı bir çocuk


To Vima gazetesine açıklama yapan Katrugalos, önceki hükümet tarafından başlatılan devlet memurlarının yeniden değerlendirilmesi uygulamasının süreceğini, ancak bu uygulamanın işten çıkarma amacıyla değil, kamuda performansın artırılması hedefiyle yapılacağını belirtti.

Yeni Maliye Bakanı Yannis Varufakis de göreve geldiği gün ilk icraat olarak önceki hükümet tarafından işten çıkarılan kadın temizlik işçilerini yeniden işe alacağını açıklamıştı. Varufakis, bunun yerine bakanlıktaki çok sayıda ekonomi danışmanının görevine son verileceğini bildirmişti. (aa)

Alexis Tsipras'tan Türk gençlerine mesaj

Erdoğan'dan Tsipras'a siyaset tavsiyeleri

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/128434012843406

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  işte bu - sakirt

  işte görmek istediklerimiz bunlar bir de akp'ye bakalım 2014 yılı araç harcaması 843 milyon 386 bin TL. bisiklete binmeyi eziklik sanan,ne kadar mevki sahibiyse o kadar pahalı araç kullanmalıdır diyen halkımıza az bile.

  Iki ayri davranis turu - Volkan1

  Iki gun once Cumhuriyette yer alan ve her alanda sayisal olarak Yunanistan ve Turkiye karsilastirilmis.Nerdeyse %80-90 ayni veriler soz konusuyken: TR'deki iktidar AK saray yaptiriyor,ozel ve pahali ucak aliniyor cunku,TR'ni imaji onu gerektirirmis.Tsipraz da herseyi satip kimi bakanini motosiklete bindirmeye baslamis.Biri tutumlu biri savurgan.Acaba bu iki davranis turu bir ulkenin kalkinmasi icin yeterli mi? Nedense hic kimse teknolojik,bilimsel,tarimsal ,servis,finans vs alanlarinda uretimi artirmaktan ve gelistirmekten bahsetmiyor.Sonuc her iki ulke icinde husran olmasin yine ?

  Oldu mu ya ... - citizen

  Dini liderlere milyonluk araçlar satın alacağına., bakanlıklardaki araçları satıyormuş... Deli midir nedir... Hani AKP yi örnek almıştın Aleksis.., şimdi sormazlar mı sana bu nasıl örnek almak diye ...

  Bizimki... - user1107643

  "Bizimki" de Tsipras'a ögütler verecegine biraz feyz alsin da acliktan nefesi kokanlari biraz olsun düsünüp lüks icinde yasamayi bir erdemmiscesine göklere cikartmayi biraksin. Zira mide bulandiriyor!

  Landon. - Clear

  Nereden ve kimden gelirse gelsin, doğruya doğru denir. Çipras ' ın bu yaptığına da doğru denir. Yoksa adama "ekmeği yok yemeye, landonla gidiyor s..çmaya" derler.

  Helal olsun - görengözler

  Bizde de iktidara yakın elektrik dağıtım şirketlerinin zararları KAYIP-KAÇAK bedeli olarak,TRT payları halkın faturalarına yükleniyor.Boş hazine de göz dikilen emekçinin kıdem tazminatı ellerinden alınarak doldurulmaya çalışılıyor.