TSKB'nin 'cevreciyiz.TV'si yayına başladı

İSTANBUL - 2007 yılında ‘Önceliğimiz Çevre’ sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurduğu çevre portali cevreciyiz.com ile toplumun tüm kesimlerinden büyük ilgi gören TSKB, şimdi de Türkiye’nin çevre konusunda en kapsamlı video portalı cevreciyiz.TV’yi yayına sokuyor.
60. kuruluş yıldönümü yaklaşırken Türkiye’nin Çevreci Bankası’ olarak anılmaktan gurur duyduklarını belirten TSKB Genel Müdürü Halil Eroğlu,  bu konudaki yaklaşımını bir adım öteye taşıyıp cevreciyiz.TV’yi yayına sokacaklarını açıkladı.
Türkiye’nin çevre konusundaki en kapsamlı video portalı olmaya hazırlanan cevreciyiz.TV, yayın hayatına büyük sürprizlerle başlıyor.
İklim değişikliği, enerji, çevre, doğal yaşam gibi farklı kategorilerde belli başlı Sivil Toplum Kuruluşlarının kampanya tanıtım filmleri ile genç yönetmenlerin ödüllü kısa filmlerinin yer aldığı zengin bir video arşivi ile yayına başlayan cevreciyiz.TV, bu konularda film üreten tüm kişi ve kurumları portale video göndermeye davet ediyor.
Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Dünyamızda her an geri dönüşü neredeyse imkansız ya da telafisi uzun zaman alan değişiklikler yaşanıyor, biz de bunlara dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Örnek vermek gerekirse; 1 dakika içinde 12 ağaç kesiliyor, atmosfere aynı anda 100 kişiyi zehirleyebilecek oranda tehlikeli gazlar karışıyor. Her dakika 50 kilogram verimli toprak eksilirken, değerli bir canlı türü bir üyesini kaybediyor. Dünyamızda olup bitenlerin farkına varmak için ‘sadece 1 dakika yeter’ diyoruz; Bu noktada cevreciyiz.TV’nin önemli bir kaynak olacağına inanıyoruz.” (Radikal)