TTNET'e soruşturma

TTNET'e soruşturma
TTNET'e soruşturma
Rekabet Kurulu, TTNET AŞ'nin düzenlediği genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine TTNET AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ hakkında soruşturma açtı

ANKARA - Konuya ilişkin Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, TTNET AŞ'nin düzenlediği genişbant internet kampanyalarında yıkıcı ve rakipleri pazardan dışlayıcı nitelikte tarifeler uyguladığı iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine yapılan ön araştırma, Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.
Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 9 Ağustos 2012 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla aynı kanunun ilgili maddeleri uyarınca, TTNET AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6'ıncı maddesi, hakim durumun kötüye kullanılmasını yasaklıyor. Soruşturma, TTNET AŞ ve Türk Telekomünikasyon AŞ'nin fiyatlandırma politikaları aracılığıyla perakende ve toptan sabit genişbant internet erişim hizmetleri pazarlarında söz konusu maddeyi ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldı. (aa)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/109737810973782

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yüksek değil düşük fiyat - aelginoz

  Burada TTNET'e fiyatı yüksek diye değil, rakiplerinin başedemeyeceği kadar düşük fiyata geniş bant internet verdiği için dava açılıyor. Kısaca ilk defa ucuza bir hizmet var, o da aman diğer firmalar bu fiyata veremez yükseltin diyorlar... (Ne ucuzu kardeşim derseniz hiper internet vs adıyla satılan geniş bant fiyatlarına bakın, yoksa normal ev kullanıcısına hala pahalı)

  TTNET Çıldırdı - Baraday

  Bu TTNET'in uygulamaları insanlık dışı. Bir tür eşkıya. Onlarla ilişkisi olan her yurttaşın mutlaka kötü bir anısı vardır. Belki de bu davranışları sorumsuzca uygulanan "kimin gücü kime yeterse" düzeninden cesaret alıyor. Hikayesi şimdilik bende kalsın fakat hem sabit telefonumu hem de bağlı olan internetimi iade edene kadar çok sıkıntı çektim. Sonuçta bir insan evladı memur denk geldi de işimi gördü. Bu kez Telekom bana "neden ayrıldın" cezası kesti. onu da bana sormadan kredi kartımdan aldı. İşimiz zor yolumuz yokuş. Halkı soyanlara lanet olsun... Gerçek demokrasiyi bulana kadar bu soygunlar devam edecek....