TÜGİAD Başkanı Yücelen MHP'den aday adayı oldu

TÜGİAD Başkanı Yücelen MHP'den aday adayı oldu
TÜGİAD Başkanı Yücelen MHP'den aday adayı oldu
2012 yılından bu yana Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Başkanlığı görevini yürüten Ali Yücelen, MHP'da milletvekili aday adayı oldu.

RADİKAL - Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) genişletilmiş yönetim kurulu toplantısı, TÜGİAD’ın Ankara Şubesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya TÜGİAD yönetim kurulu, komisyonlar, Ankara, Bursa, Çukurova, İzmir şube başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra onursal üyeler ve farklı kentlerden yüzlerce üye katıldı.

TÜGİAD üyeleri Ankara’daki toplantıya Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk ’e saygılarını bildiren TÜGİAD üyeleri daha sonra toplantılarını gerçekleştirmek üzere TÜGİAD Ankara şube merkezinde bir araya geldiler. Ali Yücelen bu toplantıda istifa ederek MHP ’den aday adayı olduğunu duyurdu.

Başkanlık görevini 2012 yılındaki genel kurulda teslim aldığını ve o günden bu yana kendisine gösterilen güvene layık olmak için çalıştığını anlatan Yücelen, başkanlık döneminde gerçekleştirilen yapılan icraatları anlattı.

TÜRKİYE İNŞAAT BAĞIMLILIĞINDAN KURTULMALI

Kurtarıcı ve tasarruf aracı olarak, elinde sadece inşaat sektörü kalan bir Türkiye’nin, büyük Türkiye olamayacağının altını çizen Yücelen; “Türkiye, inşaat bağımlılığından kurtulup, mutlaka yaratıcı endüstrilere yönelmeli, yüksek teknolojiye dayalı ürün spektrumunu genişletmelidir” dedi ve ekledi: “Esas olarak TÜGİAD kendisini güncel tartışmalarla sınırlamamıştır. Biz her zaman Türkiye’nin müstakbel tartışmalarına hazırlandık. Burada bir istisna yapıp, güncel tartışmalar ile ilgili kanaatlerimi de paylaşacağım. Merkez Bankasına faiz indirimi için baskı yapılması, Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından birinin itibarını zedeler, Piyasa faizinin piyasa hareketlerinin dışında bir sebeple indirilebileceğini düşünmek, ham hayaldir ve spekülatörlerin yolunu açmaktan başka bir işe yaramaz, Şayet bu yapılmak istenirse neticesi, Türkiye’nin daha derin bir dolarizasyona sürüklenmesi olur.

TÜGİAD ÖRNEK OLACAK

TÜGİAD’ın pek çok konuda olduğu gibi Türkiye’de yine örnek olmaya devam edeceğini belirten Yücelen, “Salondaki bütün arkadaşlarım biliyor; hukuken aday adaylığı TÜGİAD genel başkanlığından ayrılmayı gerektirmiyor. Fakat ben TÜGİAD’ın bu konuda da bir örnek teşkil etmesini istiyorum. TÜGİAD bünyesinden, asla mazbatasını aldıktan sonra koltuğunu bırakan başkanlar çıkmayacaktır” sözleriyle adaylık sürecinde TÜGİAD Başkanı olmanın ayrıcalığından yararlanmayacağını; mücadelesine üniformasız devam edeceğini söyledi.

bigPara.com