'Tüm Türkiye sigortalı oluyor'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, "25 yıl sonra Türk toplumu Avrupa ülkelerinin yaşadığı yaşlılık riski ile karşı karşıya kalacak.

BOLU - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, "25 yıl sonra Türk toplumu Avrupa ülkelerinin yaşadığı yaşlılık riski ile karşı karşıya kalacak. Bu nedenle hayata geçirilmesi öngörülen Sosyal Güvenlik Reformu büyük önem taşıyor" dedi.
Turizm, Ekonomi, Bilimsel Araştırma ve Tanıtma Merkezi (TEBİAT) tarafından düzenlenen, 'Sağlıkta Yeniden Yapılandırma, Genel Sağlık Sigortası ve Sosyal Güvenlik Reformu Çalışmaları ve Alt Sektörlerin Durumu' konulu toplantı Bolu Abant'ta yapıldı. Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, toplantının açılışında, Türkiye'de sosyal güvenlik sisteminin bütün nüfusu kapsamadığını belirterek, "Sosyal güvenlik kuruluşlarını bütün nüfusu kapsayacak hale getirmeyi planlıyoruz. Bu kuruluşları devletin sırtında bir yük olmaktan kurtarmalıyız. Sosyal güvenlik kuruluşlarının finansman açığı için 2005 yılında Hazine'den 22 milyar (22 katrilyon) transfer edilecek" diye konuştu.