Tüpraş'a ortakla girecek

Petrol Ofisi dün Tüpraş'ın yüzde 51 payının özelleştirilmesi ihalesine ön yeterlilik alan Tüpraş Acquisition Consortium ile Ortak Girişim Grubu oluşturma kararı verdiğini İMKB'ye açıkladı.

İSTANBUL - Petrol Ofisi dün Tüpraş'ın yüzde 51 payının özelleştirilmesi ihalesine ön yeterlilik alan Tüpraş Acquisition Consortium ile Ortak Girişim Grubu oluşturma kararı verdiğini İMKB'ye açıkladı. Petrol Ofisi'nden borsaya gönderilen açıklamada, şirketin dünkü yönetim kurulu kararı ile Tüpraş'ın yüzde 51'ine tekabül eden, her biri bin TL nominal değerde (127 milyar 713 milyon 792 bin 220, adet) A grubu Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hissesinin özelleştirilmesine ilişkin ihalesine ortak teklif vermek üzere, şirket ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan ön yeterlilik almış olan Tüpraş Acquisition Consortium ile ortak girişim grubu kurulmasına karar verildiği belirtildi.
Açıklamaya göre, oluşturulacak ortak girişim grubunda şirketi temsil ve ilzama yetkili olmak üzere Jan Nahum ile Reha Talu temsilci olarak yer alacak. Ortak girişim grubunun oluşturulmasıyla ilgili tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi için genel müdürlük yetkili kılındı. Tüpraş'ta konsorsiyumların bildirilmesi süresi dün sona erdi. Son teklif verme tarihi ise 2 Eylül olarak belirlendi.