Turisti yolda bırakana 'kapatma' yolu gözüktü

Turisti yolda bırakana 'kapatma' yolu gözüktü
Turisti yolda bırakana 'kapatma' yolu gözüktü
Bayramdaki şikayetleri gündeme alan TÜRSAB, turistleri mağdur eden 7 acenteyi Turizm Bakanlığı'na şikayet etmeye hazırlanıyor.
Haber: SEVGİ SAYAR BAŞARAN / Arşivi

Kurban Bayramı tatili sırasında başta Mısır olmak üzere birçok ülkede Türk turistlerin yaşadığı sıkıntılar ve Türkiye Seyahat Acenteler Birliği’ne (TURSAB) 24 saat içinde gelen 400’den fazla şikayet, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’u harekete geçirdi.
 
Türkiye’deki 25 seyahat acentesi temsilcisini acil toplantıya çağıran Ulusoy’un firmaları sertçe uyardığı öğrenildi. Ulusoy’un Kurban Bayramı tatilinde yaşananlar sonrasında ‘7 acentanın kapatılması’ için Turizm Bakanlığı’na yazı göndereceği öğrenilirken, acentaların isminin ise bir iki gün içinde açıklanacağı belirtildi.

Kendinize çeki düzen verin
Ulusoy, acentelere “Bugüne kadar her zaman yanınızdaydım ancak yanlış yapanların hakkını korumam. Herkes kendine çeki düzen versin. Herkes hatasını telafi edecek” diye konuştu. 

Toplantı sonrasında Radikal’e konuşan Ulusoy, “Müşteri memnuniyetini en yukarıya çekmek istiyoruz. Bunun için de eksikliklerin ne olduğunu birlikte konuştuk. Bu bir aile toplantısıydı. Sıkıntıya sebep olan acentelerin savunmalarını aldık. TÜRSAB olarak konuyla ilgili raporu hazırlayıp Bakanlığa sunacağız. Gerekli görülmesi halinde cezayı da Bakanlık verecektir” diye konuştu.


Acenteler buluştu
Toplantıya aralarında Jolly Tur’un sahibi Mete Vardar, Anı Tur’un sahibi Veli Çilsal, Pronto Tour’un Başkanı Ali Onaran, Travel Club’tan Kayhan Çolakel, Metro Turizm’den Birol Tüfekçi, Baracuda Tours’un sahibi Cem Polatoğlu katıldı.

bigPara.com

    ETİKETLER:

    Mısır

    ,

    Türkiye