'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!

'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!
'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, iç turizmi teşvik etmek için "Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini" bu konuda hükümetin radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın" çağrısına ilginç bir öneri ile destek geldi. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunarak, bu konuda hükümetin radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi.
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu

"Yaptırım olmazsa iç turizm pazarı canlanmaz" diyen Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, "Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için bir takım yasaklar, vergi yükleri konulmalı. Yoksa tatilci kimseyi dinlemez alır bavulunu yurt dışına gider. Rusya bunu yapıyor. Hatta İran'da bile var. Vize zorluğu ve yurtdışına çıkış harçlarının artırılması tatilciyi otomatikman iç pazara çevirir. Yaptırım olmadan, tedbir almadan bu iş olmaz. Biz bu tür tedbirleri acilen bekliyoruz" dedi.

Bu öneriye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, "Turizmde zorlama olmaz" diyerek karşı çıkarken, Prontotour'un sahibi Ali Onaran ise, "Açıklama talihsiz. Zorlama yerine oteller yerli turiste indirim yapsınlar" tepkisini verdi. (Hürriyet/Posta)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/151105115110515

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  turizme destek - user1127482

  Dünyanın en güzel turizm tesislerine sahip ülkemizde cazinolar neden kapalı? Burada kumar oynandığı içinse aşağıda sayacağım şekiide kumar zaten serbest.Cazinoların açılması ile özellikle kumara çok düşkün olan İsrail turistleri ülkeye çekebiliriz. Ayrıca da devlet hiçbir masraf yapmadan binlerce işsiz gençe buralarda çalışma imkanı sağlar.Buralardan vergi alır. Buraları ülkede olmayan eğlence turizmi haline dönüştürebilir. Çeşitli etkinlikleri buralarda yaptırabilir. Moda gösteriler, kısa oyunlar, animasyonlar, tanıtıcı raklamlar, yöresel folklorlar değişik yarışmalar vs gibi...böylece buraları yalnız kumar oynan yerler olarak görülmesinden çıkarabilir. Çünkü ülkede eğlence turizm denilen bir turizm çeşidi mevcut değil. Ülkede kumar uynama şekilleri 1- Forex işlemleri 2-BİST 3-İnternette kumar siteleri 4-Yurt dışı cazinolar 5-Milli Piyango İdaresindeki şans oyunları 6-Değişik adlarla kurulmuş bazı dernekler 7-Yer altı kumarhaneleri 8- Kahvehaneler 9- Cep telefonlarıyla

  Oldu Başka Emriniz - user1124304

  Öncelikle, zaten çoğu insanın yazlığı var, ayrıca biz enayi miyiz? Benim önerim kumarhaneler açılsın ve Türk Vatandaşları sıkı tedbirler alınarak içeri giremesinler? Böylece bakın bakalım Turizm canlanıyor mı canlanmıyor mu?

  Noldu ya? - user580426

  Akın akın yabancı turist gelirken Yerli turistin yüzüne bakmıyordunuz? Yabancı 100 euroya herşey dahil tatil yaparken yerliye 200 euro fiyat veriyordunuz? beter olun! imkanı olan zengin yerli turist gidecek yine yurtdışına. sizin rezil turizm anlayışınız kimseyi otellerinize sokamaz.

  tabii - user731999

  bu kelimeye bir şey söylerim yayınlamazsınız neden dışarıdan gelenlere her şey dahil 10 dolara verilen odalar yerli turiste 80-90 dolardan veriliyor siz milleti ne olarak görüyorsunuz

  - sofronitsky

  Bütün yaz evimde otururum da yine gitmem vallahi uyduruk pahacı türk otellerine. Sovyetlerden irandan farkı kalmadı ülkenin.