'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!

'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!
'Turizm için' akla zarar talep: Yurtdışına çıkış yasaklansın!
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, iç turizmi teşvik etmek için "Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini" bu konuda hükümetin radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Yurtdışına tatile gitmeyin, tatilinizi yurtiçinde yapın" çağrısına ilginç bir öneri ile destek geldi. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu, Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışlarının zorlaştırılması gerektiğini savunarak, bu konuda hükümetin radikal kararlar almasını beklediklerini söyledi.
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Cemil Uğurlu

"Yaptırım olmazsa iç turizm pazarı canlanmaz" diyen Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkan Yardımcısı, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Uğurlu, "Tatilcinin iç pazara yönlendirilmesi için bir takım yasaklar, vergi yükleri konulmalı. Yoksa tatilci kimseyi dinlemez alır bavulunu yurt dışına gider. Rusya bunu yapıyor. Hatta İran'da bile var. Vize zorluğu ve yurtdışına çıkış harçlarının artırılması tatilciyi otomatikman iç pazara çevirir. Yaptırım olmadan, tedbir almadan bu iş olmaz. Biz bu tür tedbirleri acilen bekliyoruz" dedi.

Bu öneriye Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, "Turizmde zorlama olmaz" diyerek karşı çıkarken, Prontotour'un sahibi Ali Onaran ise, "Açıklama talihsiz. Zorlama yerine oteller yerli turiste indirim yapsınlar" tepkisini verdi. (Hürriyet/Posta)

bigPara.com