'Turizm kemiksiz et'

'Turizm kemiksiz et'
'Turizm kemiksiz et'
TÜrkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, memleketi Kayseri'de hemşehrilerine turizm yatırımlarına yönelmeleri tavsiyesinde bulundu.

Oktay ENSARİ TOBB Yönetim kurulu toplantısını hafta sonunda memleketi Kayseri’de yapan ve yönetim kurulu üyelerini pastırmalı, mantılı, sucuklu iftarlarda ağırlayan Hisarcıklıoğlu, dün de arkadaşlarına Erciyes dağındaki yatırımları gezdirdi. Kayseri Sanayi Odası, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası başkan ve yöneticilerini de ziyaret eden Hisarcıklıoğlu onlara çeşitli önerilerde bulundu. Kayseri’nin bu güne dek sucuk, pastırma, halı ve mobilyasıyla tanındığını belirten Hiracıklıoğlu, Kayserili işadamı ve ticaret erbabını turizm yatırımlarına yönelmeleri konusunda uyarıp, şöyle konuştu:

Türkiye ’de eskiden 365 odadan, yabancı dil bilen oda başkanı sayısı bir elin parmakları kadardı. Şimdi yabancı dil bilmeyen, kenti için, ülkesi için işadamı ve yatırımcının önüne düşmeyen oda başkanımız kalmadı. Kayseri’nin ekonomik açıdan şöhreti belli. Burası, Türkiye’nin ve dünyanın iddia ediyorum en yaşanacak kentlerinden birisi. Bu günlerde Erciyes dağına yapılan yatırımlar burayı kış sporları ve turizm merkezine dönüştürüyor. Kapadokya da yanıbaşınızda. Turizm, Kayseri deyimi ile kemiksiz et gibi. Şimdi Kayserili işadamları olarak turizme ylönelme zamanı. Turizmde yapılacak sıçrama, Kayseri’nin birliğine beraberliğine de önemli katkılar yapacaktır.”
Rifat Hisarcıklıoğlu bu sabah Ankara ’ya döndü.
(DHA)

bigPara.com