Turizm ödüle doymuyor

Turizm ödüle doymuyor
Turizm ödüle doymuyor

İSTANBUL FARK ATTI Gidilmesi gereken yerler klasmanında İstanbul birinciliği kaptırmadı. İstanbul için Dünyada ayakları iki ayrı kıtaya basan tek şe

World Travel Awards, TripAdvisor The Certificate of Excellence ve Food and Travel Magazine Reader Awards gibi dünya çapında 'saygınlık' ve 'kalite' anlamına gelen turizm ödülleri bu yıl Türkiye'nin oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın özel sektörle yakın işbirliği içinde yürüttüğü çalışmaları Türkiye ’yi dünya turizm endüstrisinde zirveye taşıdı. ‘World Travel Awards’ (Dünya Seyahat Ödülleri), TripAdvisor The Certificate of Excellence (Mükemmellik Ödülü) ve ‘Food and Travel Magazine Reader Awards’ (Food and Travel dergisi Okuyucu Ödülleri) gibi dünya çapında ‘saygınlık’ ve ‘kalite’ anlamına gelen turizm ödülleri bu yıl Türkiye’nin oldu.
‘Turizm Oscarları’ olarak da kabul edilen World Travel Awards 2012 Avrupa Ödülleri’nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ‘Avrupa’nın En İyi Turizm Kuruluşu’ ödülüne layık görülürken İzmir de Amsterdam, Atina, Cannes, Kopenhag, Dubrovnik, Lizbon, Oslo, Reykavik, St. Petersburg ve Venedik gibi güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak ‘Avrupa’nın En İyi Kruvaziyer Destinasyonu’ ödülünü aldı.
Uluslararası turizm sektörünün en saygın seyahat ödüllerinden sayılan World Travel Awards 2012’den Türkiye’ye toplam 15 ödül geldi. Bir diğer ödülü Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi aldı. Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden Tripadvisor’da ziyaretçilerin oylarıyla Zeugma Mozaik Müzesi 2012’nin ‘mükemmellik’ ödülüne layık görüldü. Müze daha önce de Ekonomist dergisi tarafından ‘Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları’ araştırması ‘Kültür Turizm Girişimleri’ kategorisinde 2011 ve 2012 yıllarında üst üste iki kez birinci olmuştu.

9 yıldır veriliyor
Dünya Seyahat Ödülleri dünyanın önde gelen medya kuruluşları ve küresel markaların işbirliğiyle yürütülen ve ödüllerle aynı ismi taşıyan tamamen bağımsız bir platform tarafından veriliyor. Adaylar turizm endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panel tarafından belirleniyor ve oylamalar internet üzerinden yapılıyor. Turizm endüstrisinin tüm sektörlerinde başarıyı teşvik amacıyla ilk kez 1993 yılında verilen ödüller dünya çapında bir saygınlık taşıyor.
Kuruluşun küresel medya sponsorları arasında International Herald Tribune, CNBC Arabiya, Newsweek, ASTA Network, National Geographic Traveller, Access New York, Travel & Leisure China, Khaleej Times, Trade Arabia, TTN, Trav Talk India, ABTA Magazine, Outlook Traveller, Breaking Travel News, eTurboNews ve Travel Daily News International yer alıyor. Platform destekleyicisi olan bu küresel medya ağı 1.7 milyon aylık okuyucu ve 90 milyonluk bir TV izleyici erişimine sahip. TripAdvisor Mükemmellik Ödülü dünyanın en önemli seyahat sitelerinden TripAdvisor ziyaretçilerinden sürekli olarak yüksek derecelendirme alan işletme, kurum ve kuruluşlara veriliyor. {EKONOMİ SERVİSİ}

bigPara.com