Turizmcinin gözü İran'da

İran'ın vatandaşlarına getirdiği Bodrum yasağına karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girdiğinin açıklanması, Bodrumlu turizmcileri heyecanlandırdı.

MUĞLA - İran'ın vatandaşlarına getirdiği Bodrum yasağına karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girdiğinin açıklanması, Bodrumlu turizmcileri heyecanlandırdı. İranlı turistlerin Bodrum hayranı ve düşkünü olduğunu belirten turizmciler, "Bodrum Avrupa'nın tatil yapılabilecek en gözde merkezi. İranlı turistler de burada tatil yapma şansı yakalamalı" dedi.
TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Nasih Demir, İran'ın Tahran, İsfahan ve Tebriz bölgelerinden ağırlıklı olmak üzere her yıl 12 binin üzerinde İranlı turisti tatil için Bodrum'a getirdiklerini belirtti.
Nasih Demir, şunları söyledi: "En büyük sıkıntımız İran'dan Milas-Bodrum Havalimanı'na charter seferlerinin yapılması. Bunun yıllarca nedenini düşünüp bulamamıştık. Şimdi neden ortaya çıktı. Meğer cumhurbaşkanları istemiyormuş. Bodrum İranlı turist için Avrupa'da en iyi tatil merkezlerinden biri. Bodrum'a gelen İranlı turist tatilinden son derece mutlu ve huzurlu ayrılıyor. İranlı bir turistin sekizinci kez geldiğini biliyoruz." Nasih Demir, İranlı turistin tatil için haziranın son haftası ile ağustos ayının son haftası arasındaki zaman dilimini tercih ettiğini de belirtti.