Turizme Roman havası

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AB sürecinin Türkiye'de her şeyi değiştirdiğini belirterek, "Geçen yıl Türkiye'ye 17.5 milyon turist geldi. Bu, bir rekordur. Bu sene rekorun üzerine çıkılarak daha fazla turist gelecektir" dedi.

EDİRNE - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, AB sürecinin Türkiye'de her şeyi değiştirdiğini belirterek, "Geçen yıl Türkiye'ye 17.5 milyon turist geldi. Bu, bir rekordur. Bu sene rekorun üzerine çıkılarak daha fazla turist gelecektir" dedi. Unakıtan, Turizm Haftası'nın başlangıcı nedeniyle geldiği Edirne'de 'Roman havası' eşliğinde turizm sezonunu açtı. Turizmin bacasız endüstri olduğunu söyleyen Unakıtan, şöyle konuştu:
'İstanbul'da oteller doldu'
"Bu yıl bu rekor kırılarak daha fazla turist gelecek. İstanbul'daki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Türkiye'nin önemi arttı. Bundan sonra kongre, kültür ve din turizmi de fazla olacak. Türkiye dinamik yapısıyla turizm ürünü üretiyor." Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un 6 Mayıs'ta Edirne'ye geleceğini belirten Unakıtan, "Sayın müsteşar muavini bakana söyle, bakanlığının ödeneğini buraya kaydıracağız. Geldiğinde sayın vali ve belediye başkanı fazla para almaya dikkat edin" diye konuştu.