Turizme yüzde 20'lik Papa dopingi

Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Papa 16. Benediktus'un, Türkiye ziyaretinin turizm üzerindeki olumlu etkisinin önümüzdeki dönemden itibaren görüleceğini belirterek...

İSTANBUL - Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Papa 16. Benediktus'un, Türkiye ziyaretinin turizm üzerindeki olumlu etkisinin önümüzdeki dönemden itibaren görüleceğini belirterek, turizmde yüzde 20'lik bir artış beklediğini açıkladı.
Papa'nın, Türkiye ziyaretinin turizm üzerinde pozitif etkileri olacağının kesin olduğunu ifade eden Bayındır, birçok televizyondan dünyanın değişik ülkelerine buradan canlı yayınlar yapıldığını, Avrupa kamuoyunun ziyareti yakından takip ettiğini ve bunun da iyi bir tanıtım olduğunu kaydetti. Timur Bayındır, özellikle Efes ve İzmir bölgesine yönelik bir hareketlilik beklediğini belirterek, şunları söyledi:
"İstanbul'a da iyi katkıları olabilir. Çünkü burada Ortodoksların patrikhanesine gidiyor. Bu, ilk defa gerçekleşiyor. Bu, gerek Rus gerekse Yunan Ortodokslara çağrı olabilir, turizmi de olumlu etkiler."
'İyi reklam olacak'
Bayındır, şöyle devam etti: "İstanbul'da patriklik bulunduğu için, özellikle Yunanistanlı turistlerin geliş sebepleri arasında patrikhaneyi ziyaret başta geliyor. İyi bir reklam, iyi bir tanıtım olacak. Nasıl ki ABD Başkanı Bush geldiğinde iyi bir reklam oldu, Papa'nın gelişi de öyle."