Türk patronlar Almanya yolcusu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Almanya'daki muadil örgütü olan Alman Sanayi Federasyonu (BDI) yönetim kurulu üyeleri, 20 Eylül 2005 tarihinde bir araya gelecek.

İSTANBUL - Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Almanya'daki muadil örgütü olan Alman Sanayi Federasyonu (BDI) yönetim kurulu üyeleri, 20 Eylül 2005 tarihinde bir araya gelecek.
Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşecek temaslarda heyetlere, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı ile BDI Başkanı Jürgen Thumann başkanlık edecek. Toplantıda, TÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Haluk Tükel, TÜSİAD Dış Politika Danışmanı Soli Özel ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyasi Bilimler Profesörü İlter Turan, Türkiye'deki güncel ekonomik ve siyasi gelişmelerle ilgili birer sunum yapacak. BDI Başkanı Jürgen Thumann yapacağı konuşmada, Almanya'daki siyasi ve ekonomik gelişmeleri aktaracak. TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve Yurtdışı Tanıtım Komisyonu Başkanı Ümit Boyner, AB'ye üyelik müzakereleri ile ilgili olarak, Türkiye'deki çalışmaları değerlendirecekler.