Türk Telekom'a dört başvuru

Özelleştirme İdaresi (ÖİB), Türk Telekom özelleştirme ihalesine dört ortak girişim grubunun başvurduğunu açıkladı. ÖİB açıklamasında, "Türk Telekom hisselerinin yüzde 55'inin özelleştirilmesi sürecinde ortak girişim...

ANKARA - Özelleştirme İdaresi (ÖİB), Türk Telekom özelleştirme ihalesine dört ortak girişim grubunun başvurduğunu açıkladı. ÖİB açıklamasında, "Türk Telekom hisselerinin yüzde 55'inin özelleştirilmesi sürecinde ortak girişim gruplarının oluşumuna ilişkin son başvuru tarihi olan 17 Haziran tarihinde, önyeterlilikleri tespit edilen dört grup başvuruda bulunmuştur" denildi.
Buna göre, daha önce başvuruda bulunduklarını açıklayan Koç Holding Ortak Girişim Grubu, Koç Holding ve The Carlyle Group'tan oluşurken, Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu'nda Oger Telecoms ve Saudi Oger, Turktell Ortak Girişim Grubu'nda ise Turktell Bilişim Servisleri, Gen-Pa Telekomünikasyon, Tekofaks ve Kurtson şirketleri yer aldı. ÖİB'nin açıkladığı dördüncü grup olan Etisalat Ortak Girişim Grubu da, Cetel-Çalık Enerji Komünikasyon, Dubai Islamic Bank Abu Dhabi National Insurance Company ve Etisalat-Emirates Telecommunications Corp.'tan oluştu.