Türk Telekom'dan ekonomik 'HacKart'

Türk Telekom'dan ekonomik 'HacKart'
Türk Telekom'dan ekonomik 'HacKart'

Türk Telekom?un ?HacKart?ı sayesinde Türk hacıları çok daha ucuza konuşabiliyor.

İSTANBUL - Türk Telekom, geçen yıl başladığı ‘HacKart’ SIM kartı uygulamasına bu yıl da devam ediyor. Kontörlü SIM kart HacKart ile Suudi Arabistan’dan Türkiye’yi aramanın yanı sıra, Suudi Arabistan içindeki telefon görüşmelerinin de ekonomik şekilde yapılmasının mümkün olduğu kaydedilen Türk Telekom açıklamasında, şöyle denildi:
“Diyanet İşleri ve Türk Telekom arasında imzalanan protokol ile hacı adayları Suudi Arabistan’a gitmeden önce etkinlikler için sürekli irtibatta oldukları müftülüklerden HacKartları kolayca alabiliyor. İçinde 20 lira tutarında 40 kontör bulunan HacKart, hacı adaylarının Türkiye’deki yakınları ve Suudi Arabistan’daki tüm diğer operatörlerin müşterileri ile konuşma yapmalarına olanak tanıyor. Hacı adayları kontörlerinin bitmesi halinde Suudi Arabistan’daki Saudi Telecom bayilerinden de ilave kontör satın alabiliyor.

Umre’de de kullanılacak
Söz konusu 40 kontör ile Suudi Arabistan’dan Türkiye’deki Türk Telekom ev ve iş telefonları ile 20 dakikaya yakın görüşme yapmak mümkün. Türkiye’den bu hatlara yönelik aramalarda ise hem arayana hem de aranana ücretlendirme yapılmıyor. HacKart hizmeti, Umre ziyaretlerinde de devam edecek.” (Radikal)