Turkcell 1500 işsiz gence eğitim ve iş imkânı sağlıyor

İSTANBUL - Turkcell Akademi; İşkur işbirliğiyle teknoloji ve iletişim alanındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşmak sektöre nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla yeni bir değişim projesi başlattı. Belirlenen kriterlere göre seçilecek 1500 gence 154 saat süreyle perakende, satış hizmet ve teknoloji konularında kapsamlı eğitim verilecek.
Proje kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Diyarbakır’da yaşayan, İŞKUR’a kayıtlı, 21-35 yaşlarındaki adaylar arasından seçilecek kişilere üniversitelerle birlikte eğitimler verilecek. İstanbul, Ankara ve İzmir’de başvurular sonucu seçilecek 500 kişiye İstanbul ve Ege Üniversitesi ve Turkcell Akademi Eğitmenleri’nce perakende, pazarlama, satış, hizmet ve teknoloji konularında sınıf içi, e-learning ve uygulamalı 154 saatlik eğitim verilecek.
Erzurum ve Diyarbakır’da da 1000 kişiye çağrı merkezi hizmeti konusunda eğitim sunulacak. Eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin bir bölümü ihtiyaca göre Turkcell bayi, satış kanalları ve çağrı merkezlerinde istihdam edilecek. Adaylar, İŞKUR’un web sitesinden (www.iskur.gov.tr) başvuru yapabilecek. (Radikal)