Turkcell: 3G modemlere talep hızla yükseliyor

BURSA - 3G’nin kullanılmaya başladığı 30 Temmuz’dan sonra dizüstü bilgisayarlarda kullanılan modemlere olan talebin yüksek olduğu ve Turkcell VINN 3G modem ve netbook satış rakamının ilk hafta 10 bini aştığı belirtildi. Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, yıl sonuna kadar Turkcell’in 3G abone sayısının 3 milyonu aşacağının tahmin edildiğini ifade etti.
Yapılan tanıtımlarla tüketicilerin 3G’yi giderek daha yakından tanıdığını dile getiren Develioğlu, şunları kaydetti: “Son aylarda gerek basında gerekse reklamlarda yoğun olarak yapılan 3G iletişimi ile Türkiye’de 3G bilinirliği fazlasıyla arttı. 3G deyince ilk akla gelenin görüntülü görüşme olduğu düşünülse de yapılan araştırmalara bakıldığında akla ilk olarak hızlı internetin geldiğini görüyoruz.
Pek çok insan hızlı ve rahat internet bağlantısı ve hızlı veri aktarımı için 3G kullanımına başladı. Biz de Turkcell olarak yaptığımız iletişim çalışmalarında bunu sıkça anlatmaya çalışıyoruz.”
Bu doğrultuda 3G uyumlu cihazların daha çok satıldığını ve bireysel kadar kurumsal müşterilerin de 3G teknolojisinin sunduğu katma değerli servislere büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Develioğlu, “Turkcell VINN 3G modem ve netbookta satış rakamı ilk hafta 10 bini aştı. Halen yoğun talep alıyoruz. Bireysel ve kurumsal müşterilerimiz, sunduğumuz paketlerle 3G modem sahibi olabiliyor” dedi. (aa)