Turkcell AB'ye mobil fon önerdi

Avrupa Birliği 6. Çerçeve programı kapsamında Avrupa Birliği Komisyonu desteğiyle, AB'nin yeni üye ve aday üye ülkelerinde...

İSTANBUL - Avrupa Birliği 6. Çerçeve programı kapsamında Avrupa Birliği Komisyonu desteğiyle, AB'nin yeni üye ve aday üye ülkelerinde, mobil teknolojiler, uygulamalar ve hizmetler alanlarındaki ulusal ve bölgesel araştırmalarını, Avrupa Enformasyon Toplumu Teknolojileri (European IST) araştırmalarıyla birleştirmeyi hedefleyen ALIPRO Projesi tamamlandı. Proje sonuçları, 24 Mart 2006 tarihinde, Brüksel'de yapılan toplantıda AB Komisyon yetkilileri ve ülke temsilcileriyle paylaşıldı.
Toplantıda, Türkiye'yi temsil eden Turkcell de Türkiye ile ilgili raporunu aktardı. Türkiye ve Turkcell'i tanıtıcı genel bilgiler veren Turkcell İçerik İş alanı ve İş Ortaklığı Bölüm Başkanı Cenk Bayrakdar, proje kapsamında hazırlanan ve AB'nin üye ve aday ülkelerde mobil iletişim alanındaki Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek amacıyla ülkelere özel bir kaynak oluşturulması önerisini raporunda sundu.