Turkcell, Amerika'da dakikası 1 TL'ye, Rusya'da 27 kuruşa konuşturuyor

Turkcell, Amerika'da dakikası 1 TL'ye, Rusya'da 27 kuruşa konuşturuyor
Turkcell, Amerika'da dakikası 1 TL'ye, Rusya'da 27 kuruşa konuşturuyor

Yurtdışında data kullanan Turkcell müşterileri, bundan böyle kademeli tarife sistemiyle ücretlendirilecek.

Turkcell, ABD, Kanada ve Rusya paketleriyle yeni 'Data Tarifesi'ni çıkardı. Tarifeye göre artık yurtdışında kabaran telefon faturaları nedeniyle konuşmaya çekinen müşteriler, ABD ve Kanada'da 50 liraya 50 dakika, Rusya'da 49 liraya 180 dakika konuşabilecek. Data kullanımı da yüzde 70 ucuzlayacakİSTANBUL - Turkcell, Amerika-Kanada ve Rusya paketleriyle yeni ‘Data Tarifesi’ni kullanıma sundu. Turkcell’den yapılan açıklamada, Turkcell’lilere özel avantajlar ABD, Kanada ve Rusya’da iletişim ihtiyacını alternatif kanallara gerek duymadan karşılamak için fırsatlar sunarken, yeni data tarifesinin de kademeli ücretlendirme sistemiyle interneti Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan, Yunanistan, İspanya, Suudi Arabistan, Çin, Avusturya, Rusya ve daha pek çok ülkede ‘en ucuza’ kullanma olanağı sağladığı belirtildi.
Açıklamaya göre, Turkcell, ABD ve Kanada’da uluslararası dolaşımda olan faturalı hatlı müşterilerini, 50 liraya 50 dakika konuşturuyor. Turkcell Amerika Paketi müşterileri böylece, ABD ve Kanada’dan başlattıkları ‘her yöne’ aramalar için dakika başına yalnızca 1 lira ödüyor. 30 gün boyunca geçerli ve ücretlendirme periyodu 60 saniye olan paket, ABONE AMERIKA yazıp 2222’ye göndererek hem yurtiçinden hem yurtdışından satın alınabiliyor.

Operatör farkı yok
Rusya Paketi’ne abone olan Turkcell’liler de 49 liraya ‘her yöne’ 180 dakika boyunca konuşabiliyor. Dakikası ortalama 27 kuruştan konuşturan Rusya Paketi de tıpkı Amerika Paketi gibi 30 gün boyunca geçerli ve ücretlendirme periyodu 60 saniye.
Turkcell’liler bu paketi ABONE RUSYA yazıp 2222’ye göndererek hem yurtiçinden hem yurtdışından satın alabiliyorlar. Yeni Data Tarifesi ise dünyanın pek çok ülkesinde, operatör farkı olmaksızın aynı fiyatlarla data kullanım avantajı getiriyor. Yurtdışında data kullanan Turkcell müşterileri, bundan böyle kademeli tarife sistemiyle ücretlendiriliyor.
Kademeli tarife ile birlikte Turkcell faturalı hat müşterileri ilk 10MB için 14TL/MB; 10-20MB arası 7TL/MB ve 20 MB üzeri 3.5TL/MB ödüyor. Turkcell’liler bu sayede eskisine göre yüzde 70’e yakın indirim oranlarıyla çok daha avantajlı fiyatlara data kullanımı yapabiliyorlar. Bununla birlikte yurtdışında data kullanan Turkcell müşterileri, düzenli olarak kullanımları ve data tutarları hakkında bilgi mesajları alıyorlar.

Hollanda’dan Arabistan’a
Turkcell’lilere özel avantajlar, ABD, Kanada ve Rusya’da iletişim ihtiyacını alternatif kanallara gerek duymadan karşılamak için uygun fırsatlar sunarken yeni Data Tarifesi de kademeli ücretlendirme sistemiyle interneti  Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda, Bulgaristan’dan Yunanistan, İspanya, Suudi Arabistan, Çin, Avusturya, Rusya’ya ve daha pek çok diğer ülkede en ucuza kullanma  olanağı sağlıyor.
Turkcell’liler yenilenen bu tarife sayesinde eskisine göre yüzde 70’e yakın indirim oranlarıyla çok daha avantajlı fiyatlara data kullanımı yapabiliyorlar. 

‘Turkcell’li Hayat’ cepte
Turkcell Bireysel İş Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, Turkcell’in yeni ‘Data Tarifesi’yle ilgili açıklamasında Turkcell’in yurtdışı konuşma paketlerinin ve data tarifesinin avantajlarına dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da müşterilerimize Turkcell farkını yaşatıyor, en uygun fiyatlara konuşma ve mobil internet kullanma fırsatı sunuyoruz. Bu sayede müşterilerimiz, gittikleri ülkede hiçbir zahmete girmeden, kendi Turkcell SIM kartlarını kullanarak, üstelik de en avantajlı fiyatlarla doya doya konuşuyor, cepten internetin olanaklarını sonuna kadar kullanabiliyorlar. ‘Turkcell’li Hayat’ı cebinde dünyanın dört bir yanına taşımak isteyenlere layık oldukları çözümü sunmaktan ve yurtdışına çıkan müşterilerimizin beklentilerine karşılık verebilmekten memnuniyet duyuyoruz.” (Radikal)