Turkcell Apple ile 'en çok kazandıran'

Turkcell Apple ile 'en çok kazandıran'
Turkcell Apple ile 'en çok kazandıran'

Süreyya Ciliv?in genel müdürlüğünü yaptığı Turkcell, rapora teknoloji alanında Türkiye?den giren ilk şirket oldu. FOTOĞRAF: AA

İSTANBUL - Turkcell’in, danışmanlık şirketi Boston Consulting Group’un ‘Değer Yaratanlar Raporu 2009’a girerek, hissedarına en büyük değeri yaratan ilk 10 iletişim ve teknoloji şirketi arasında yer aldığı bildirildi.
Turkcell’den yapılan yazılı açıklamada, listede Turkcell’le birlikte dünyanın dev iletişim ve teknoloji şirketleri de yer aldı. Yapılan açıklamaya göre, listede Apple, Bharti Airtel, China Mobile ve Research in Motion gibi firmaların bulunduğu belirtilerek, 11 yıldır yayımlanan rapora iletişim ve teknoloji alanında Türkiye’den giren ilk şirketin Turkcell olduğu kaydedildi. Verilen bilgiye göre, her sene farklı bir konseptle hazırlanan rapor, 2009’da ‘Sürdürülebilirliği Arama’ konseptinde yapılan değerlendirmeyle 14 farklı sektördeki şirketleri listeliyor. Pazar payını artırma, kârı büyütme, farklı alanlara yönelme gibi kriterlere göre oluşturulan rapor için, şirketlerin 2004-2008 yılı arasında ulaştıkları performans değerlendirilerek, en yüksek ve en düşük değerlerin ortalaması alınıyor. (Radikal)