Turkcell ektiğini biçti

Turkcell ektiğini biçti
Turkcell ektiğini biçti

En İyi Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamasında ödülü Turkcell adına Emre Sayın aldı.

Haber: ZİYA ÖZIŞIK - ziya.ozisik@radikal.com.tr / Arşivi

LONDRA - Turkcell, müşterilerine yönelik hizmetleriyle Londra’da 2 birincilik kazandı. Dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner’dan En İyi Müşteri İlişkileri Yönetimi uygulamasıyla ödül kazanan Turkcell, Loyalty Awards’tan Çiftçi Paketi Sadakat Programı’yla ‘En İyi Teknoloji Kullanımı’ kategorisinin de kazananı oldu. Turkcell, Loyalty Awards’tan ayrıca Turkcell Platinum ile ‘Yılın En İyi Bağlılık Programı’ kategorisinde jüri özel ödülünün de sahibi oldu. Londra’da düzenlenen törende Turkcell adına ödülü alan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Başarılı oluyoruz çünkü müşteriyi ‘kral’ olarak görüyoruz” dedi. 

Müşteri kayıp oranı düştü
Müşterilere yönelik yenilikçi uygulamalarla müşteri kayıp oranlarının da son bir yılda 6 puan düştüğüne dikkat çeken Sayın, “Çiftçi paketimizde şu anda 1 milyonu aşkın çiftçi var. Yakında tarım doktoru diye yeni bir servisimizi tanıtacağız. Bu servisle cep telefonu üzerinden kişiye özel zirai danışmanlık hizmeti vermeye başlayacağız. Tarım doktoru dediğimiz bu servis ile uzmanlarımız çiftçilere ilk elden danışmanlık hizmeti verecek” dedi. Emre Sayın, müşteri bazlı hizmetlerine yönelik olarak şu örneği de verdi: “Geçenlerde bir müşterimiz, Erzurum’dan çağrı merkezimizi arayıp, nar reklamlarımızın durdurulmasını istedi. ‘Eşim hamile ve bu mevsimde buralarda nar bulamıyoruz’ dedi. Çağrı merkezindeki çalışanımız, İzmir ’den nar bulup, paketleyip, o müşterimize gönderip, özel bir duyarlılık gösterdi.” 

Türkiye ’ye ödül yağdı
İki ödül töreninde Türkiyeli şirketler toplamda 6 ödül kazandı. Gartner’ın ödül töreninde Turkcell’in dışında Yapı Kredi Bankası ödüle layık görülürken, Loyalty Awards’ta ise Opet, Garanti ve Vodafone Türkiye ödül almaya hak kazanan diğer şirketler oldu.

ASLAN PAYINI YABANCI ALIYOR
Emre Sayın, yurtdışı paket hizmetlerinde 650 yurtdışı operatör ile anlaşmaları olduğunun altını çizdi. Sayın, “Yurtdışında paket kavramını ortaya koyan ilk birkaç operatörden biriyiz. Yabancı operatörler ile pazarlığa otururken dakika başı değil paket olarak anlaşmaya çalışıyoruz. Her halükârda yurtdışı konuşmalardan yabancı operatörler aslan payını alıyor. Örneğin, 170 TL’lik faturanın 100 TL’si yabancı operatöre, 60 TL’si devlete sadece 10 TL’si Turkcell’e kalıyor. Ancak biz müşteri memnuniyeti için yurtdışında iyi pazarlıklar yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

bigPara.com