Turkcell hatları Yapı Kredi şubesi gibi

Yapı Kredi'nin mobil bankacılık hizmeti Telemobil ve Turkcell'in SMPlus64 kartıyla bankacılık hizmetleri, cep telefonu üzerinden SIM kart mönüsüyle kısa mesaj altyapısı kullanılarak yapılabilecek.

İSTANBUL - Yapı Kredi'nin mobil bankacılık hizmeti Telemobil ve Turkcell'in SMPlus64 kartıyla bankacılık hizmetleri, cep telefonu üzerinden SIM kart mönüsüyle kısa mesaj altyapısı kullanılarak yapılabilecek.
Turkcell SIMPlus64 kartları ile telefonlarında herhangi bir ayar yapmadan kolaylıkla ve güvenle bankacılık hizmetlerinden faydalanabilecek olan Yapı Kredi müşterileri, aynı zamanda SIMPlus64 kartıyla 170'den fazla Turkcell servisine de kolayca erişim sağlayabilecek.
Yapı Kredi Bankası Alternatif Dağıtım Kanalları Yöneticisi Hüseyin Özdemir, artık cepteki, çantadaki mobil telefonların birer Yapı Kredi şubesi olduğunu belirtti. Özdemir, ''Bugün Yapı Kredi'de ayda yapılan ortalama 32 milyon işlemin yaklaşık yüzde 73'ü internet, telefon ve ATM gibi kanallardan gerçekleştiriliyor. Yapı Kredi müşterilerinin yüzde 80'i SIMPlus64'ü kullanmaya başladı" dedi. Turkcell veya Hazır Kart abonesi olan Yapı Kredi müşterileri, cep telefonlarında herhangi bir ayar yapmadan kolayca hesap bilgilerine ulaşabilecek, para transferi yapabilecek. Hizmetten yararlanmak isteyen Turkcell abonesi Yapı Kredi müşterileri Teleweb'e giriş yapacak.