Turkcell iştiraki Astelit için 540 milyon dolar

Turkcell'in Ukrayna'da faaliyette bulunan iştiraki Astelit, 390 milyon doları uluslararası piyasalardan, 150 milyon doları ise Türk bankalarından olmak üzere toplam 540 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin etti.

İSTANBUL - Turkcell'in Ukrayna'da faaliyette bulunan iştiraki Astelit, 390 milyon doları uluslararası piyasalardan, 150 milyon doları ise Türk bankalarından olmak üzere toplam 540 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin etti.
Turkcell'den İMKB'ye yapılan açıklamada, Astelit'in mevcut tedarikçi borçlarının geri ödenmesinde, yeni yatırımların finansmanında ve ilave olarak işletme sermayesinde kullanmak üzere 280 milyon dolarlık uzun vadeli sendikasyon kredisi temini için ING Bank N.V. ve Standard Bank London Ltd. bankalarına yetki verildiği hatırlatıldı. Bu kapsamda ilerleyen görüşmeler sonucu Astelit, bankalar ile 390 milyon dolarlık uzun vadeli öncelikli sendikasyon kredi sözleşmesi imzaladı. 6 yıl vadeli olan kredinin 270 milyon dolarlık kısmının Export Credit Agency 'ECA' garantili, 90 milyon dolarlık kısmının ise teminatsız ticari kredi olduğu ifade edildi.